Av.Erol ZEYBEKOĞLU

Av.Erol ZEYBEKOĞLU

1960 yılında Korkuteli'nde doğdu. Lise öğrenimini Aksu Öğretmen Lisesi'nde tamamladıktan sonra Fakülte yıllarında çalışarak okumuştur. Çalıştığı firmaların özelliği gereği Türkiye'yi dolaşma olanağı bulan Erol Zeybekoğlu Halk kültürü ve Halk oyunlarımız üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Bu vesile ile ülkemizi yurtdışında uluslar arası yarışma ve festivallerde temsil etme olanağına sahip olmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra 1985 yılından bu güne serbest avukatlık yapmaktadır. Antalya Barosunda.. Antalya Barosu bünyesindeki çeşitli komisyon ve kurullarda görevler almıştır. Meslek Sorunları Komisyonu üyeliği ve başkanlığı, 1994-1998 yılları arası iki dönem Baro Disiplin Kurulu asil üyeliği görevi yapmıştır. 1998-2000 ve 2004-2006 yıllarında, iki dönem Baro Yönetim Kurulunda sayman üye olarak çalışmıştır. 2000 yılında Antalya Barosu ile Akdeniz Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu'nun karşılıklı anlaşmaları nedeniyle dersler vermiştir. Antalya Barosu Çevre İmar izleme komisyonunda görev almıştır. 1997 yılından beri Antalya Barosu Staj eğitim Merkezinde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Zeybekoğlu avukatlık bürosunda borçlar hukuku, ticaret hukuku, turizm hukuku, idari hukuk alanlarında çalışmakta ayrıca, gerçek ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Gerek öğretmen okulu yıllarında gerekse üniversite hayatında gerekse de avukatlık mesleğini ifa ederken sosyal demokrat kişiliğinden, insana karşı olan duyarlılığından hiç ayrılmamıştır